DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

CANIS CAVIA

Pomníky z celého světa za zvířata

 Pomníky z celého světa za laboratorní zvířata

Na této stránce se budu věnovat pomníkům z celého světa za zemřelá laboratorní zvířata,která položila své životy pro vědu a nové léky.S výzkumem kosmetických výrobků se neztotožňuji a tento výzkum i nadále tvrdě odsuzuji.Pokud i vy,milínávševníci budete vědět o nějakém pomníku,jeho historii atd,dejte mi prosím vědět.Ráda to zde uveřejním s odkazem na Vás.Děkuji

Pomník laboratorních morčátek v Německu na ostrově Riems vedle města Greisfald.Na ostrově Riems je obrovská základna biochemie a výzkum zvířecích nemocí.

 Památník laboratorních myši je socha ve městě Novosibirsku na Sibiři.. Ta se nachází v parku v přední části Ústavu cytologie a genetiky Ruské akademie věd , a byla dokončena dne 1. července 2013, který se shoduje s 120. výročím založení města.

 Podle ředitele institutu Nikolai Kolčanova připomíná památku oběti myší v genetickém výzkumu a biologických a fyziologických mechanismů pro vývoj nových léků a léčbu nemocí. 

Památník se skládá z antropomorfní myši s brýlemi a laboratorního pláště, který plete dvojitou spirálou DNA . Socha je je asi 70 cm vysoká na podstavci o výšce 2,5 m.

Pomník Hnědý pes v Londýně,jako památka na zvířata která trpěla v laboratoři